Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FAQ

Co to jest KMS i kto może wziąć w nim udział? 

Kongres Młodej Socjologii to konferencja naukowa oddająca przestrzeń młodym osobom interesującym się naukami społecznymi. Adresatami wydarzenia są osoby na studiach I i II stopnia oraz kształcące się w szkołach doktorskich.  

 

Kiedy i gdzie odbędzie się KMS? 

Kongres Młodej Socjologii odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku. Obrady Kongresu będą miały miejsce w murach Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, na ulicy Grodzkiej 52 w Krakowie. 

 

W jakim trybie odbywa się KMS? 

13. Kongres Młodej Socjologii odbywa się w pełni stacjonarnie. 

 

Kto należy do Rady Naukowej 13. KMS? 

Na temat składu Rady Naukowej oraz jej roli podczas tegorocznego Kongresu Młodej Socjologii można przeczytać w zakładce Rada Naukowa: https://kms.confer.uj.edu.pl/rada-naukowa  

Kiedy mogę zgłosić swój abstrakt na KMS? 

Referaty można przesyłać od 20.01.2024 r. do 18.02.2024 r. 

 

Czy jedna osoba może zgłosić więcej niż jeden abstrakt? 

Tak. W takim przypadku prosimy o przesłanie każdego abstraktu w osobnym formularzu zgłoszeniowym. 

 

Ile powinien trwać mój referat? 

Aby każdy miał szansę na wypowiedzenie się, przewidujemy, że jeden referat powinien trwać 15 minut. 

 

Ile osób może wspólnie wygłaszać referat? 

Referaty można wygłaszać pojedynczo, w parach lub w większych grupach. Nie narzucamy ograniczeń dotyczących liczebności takich grup, jednak ze względu na czasowe ograniczenia sesji nie powinny być one bardzo liczne. W czasie wypełniania formularza zgłoszeniowego prosimy o wypisanie wszystkich osób autorskich po przecinku. 

 

Czy mogę zgłosić referat, który już wcześniej wygłaszał_m w ramach innej konferencji? 

Nie, w ramach 13. KMS przyjmujemy jedynie referaty, które nie były jeszcze wygłaszane. Nie jesteśmy jednak w stanie zweryfikować tego, czy dany referat był już wcześniej prezentowany, dlatego bazujemy na zaufaniu, że osoby przysyłające swoje zgłoszenia respektują zasady i praktyki obowiązujące w uprawianiu nauki. 

Czy przy zgłaszaniu abstraktu obowiązuje mnie tzw. wpisowe? 

Nie, nie pobieramy wpisowego od osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy. Udział w KMS jest płatny, ale opłata dotyczy osób, których referat zakwalifikował się na konferencję. 

 

Czy udział w KMS jest płatny? 

Udział jest płatny dla osób wygłaszających referaty. Wysokość opłaty konferencyjnej to 110 zł.

 

Kiedy i jak należy uiścić opłatę konferencyjną?

Opłatę konferencyjną należy uiścić, gdy referat zostanie zakwalifikowany na konferencję. Po pozytywnym rozpatrzeniu abstraktu prześlemy wszystkie niezbędne informacje, takie jak numer rachunku bankowego oraz termin przyjmowania wpłat. Opłatę będzie można pokryć wyłącznie za pomocą przelewu. 

  

Co gwarantujemy osobie prelegenckiej w zamian za uregulowanie opłaty konferencyjnej? 

W zamian osoba wygłaszająca referat otrzyma zestaw upominków, materiały konferencyjne, pierwszeństwo w rejestracji na wydarzenia dodatkowe (np. warsztaty), kupon na obiad w dniu wygłaszania referatów, darmowy napój podczas integracji oraz zniżki do wybranych hoteli i hosteli. 

 

Wygłaszamy referat w parze lub większej grupie. Czy każdy z nas musi uiścić opłatę konferencyjną?  

W przypadku wygłaszania referatu w parze lub większej grupie opłata konferencyjna nie zmienia się i wynosi 110 zł za referat.

 

Mój referat został zakwalifikowany, uregulował_m również niezbędną opłatę, jednak chciał_bym zrezygnować z udziału w konferencji. W jaki sposób mogę to zrobić? 

W takich i podobnych przypadkach prosimy o wiadomość na nasz adres: kms@uj.edu.pl 

Czy budynek Instytutu Socjologii UJ dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością? 

Dostępność budynku dla osób z niepełnosprawnością opisana jest na stronie: https://socjologia.uj.edu.pl/instytut/dostepnosc 

 

Czy budynek Instytutu Socjologii UJ dostosowany do potrzeb rodziców z dziećmi? 

Winda umożliwia wjechanie wózkiem na pierwsze i drugie piętro Collegium Broscianum (na których znajdują się sale Instytutu Socjologii). Przewijak znajduje się w damskiej toalecie na drugim piętrze. Ponadto na tym samym piętrze wydzielony został mały kącik zabaw dla dzieci.  

Czy zapewniamy zakwaterowanie osobom, które przyjadą do Krakowa, by wygłosić referat? 

Nie zapewniamy zakwaterowania, jednakże osoby uczestniczące w wydarzeniu dysponować będą zniżkami do wybranych hoteli i hosteli. Ich lista pojawi się na naszych kanałach informacyjnych. Zostanie także przesłana zakwalifikowanym via e-mail.